DIVADLO KONTAKT PODRUHÉ / Divadlo utlačovaných - Kontakt / 18:00 a 20:00 (pronájem)

18:00 Báseň, čtu
20:00 Rovnost

Obě představení vychází ze skutečných příběhů, naše hrdinky a hrdinové v nich prožívají důležitý osobní konflikt, ale nedaří se jim najít řešení.
Můžete si vybrat první nebo druhou část...nebo s námi zůstat celý večer. Po skončení každého příběhu vám nabídneme příležitost, abyste našim hrdinům pomohli hledat nové možnosti přímo na jevišti. Je to legrace, je to síla a je to výzva k transformaci naší každodenní reality.

Představení je interaktivní, založené na principu divadla Fórum.

Fórum je jednou z metod Divadla utlačovaných, které rozvíjel brazilský režisér Augusto Boal. Odhaluje skryté struktury moci a principy útlaku v situacích, které zažíváme všichni - v rodině, v partnerství, v práci, v komunitě...Skrze přímou divadelní akci hledá možnosti, jak nově nastavovat vztahy a obnovovat dialog mezi jednotlivci i skupinami.

režie:
Martina Čurdová

hrají:
Josef Hejný
Hana Hejná
Jakub Hanus
Radka Honsová
Adéla Janatová
Lucie Jirásková
Vojta Kračmar
Barbora Satranská
Kristýna Šonková
Štěpán Štochl

Obě představení vznikla během tříměsíčního workshopu ve studiu Divadla Archa. Premiéra v Arše proběhla 28.1.2019. https://bit.ly/2FstrWo.

Kontakt z.s. je tým lidí, který se dal dohromady na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Naším cílem je vytvořit institut, který je místem setkávání, vzdělávání, výzkumu a skupinových aktivit s psychosociální tématikou. Patří mezi ně např. výjezdy se sociálně vyloučenými dětmi a teenagery, kreativní terapeutické přístupy, vzdělávací kurzy a nově také projekt divadla Kontakt.

Martina Čurdová je divadelní režisérka, lektorka a performerka. Divadlo utlačovaných studovala v Rio de Janeiru, kde se taky naučila tančit sambu a být vděčná za všechno, co život nabízí. Vnímá divadlo jako cestu osobního osvobození a sociální transformace. Vede workshopy v Evropě a jižní Americe. Věnuje se různým technikám, od divadla utlačovaných po nový cirkus.